İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Şirketler
  3. Spotify Nasıl Kuruldu? Spotify’ın Kurucusu Kimdir?

Spotify Nasıl Kuruldu? Spotify’ın Kurucusu Kimdir?

featured
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Spotify Nasıl Kuruldu? Milyonlarca şarkıya ev sahipliği yapan Spotify, günümüzde birçok insan tarafından aktif olarak kullanılıyor. Sizin zevkiniz doğrultusunda size özel çalma listesi oluşturan Spotify, ayrıca size kendi çalma listenizi oluşturma ve sevdiklerinizle paylaşmanıza olanak sağlıyor. Ücretli ve ücretsiz sürümü bulunan Spotify Nasıl Kuruldu?

| Spotify Nedir?

Spotify Nasıl Kuruldu? Spotify, İsveç’te kurulan bir müzik sağlayıcısıdır, Spotify, üzerinden birçok sanatçı, müzik grubu, plak ve podcast’ı ücretsiz olarak dinlemeniz mümkündür. Spotify’a hem bilgisayar hem de telefonlardan kolayca ulaşabilirsiniz. 50’yi aşkın dil seçeneği olan Spotify, Büyük bir kitleye hitap etmektedir.

| Spotify Ne Zaman, Nerede Kuruldu?

Spotify Nasıl Kuruldu? Spotify, 2008 yılında Daniel Ek ve Martin Lorentzon tarafından Stokholm’da kurulmuştur. Şirketin genel merkezi Londra’da ve ar-ge merkezi ise Stokholm’dadır. Ayrıca New York’da da bir ofisi bulunmaktadır.

| Spotify Ne Zaman Kullanıma Açıldı?

Spotify Nasıl Kuruldu? Spotify’ın herkesin ücretsiz olarak kullanıma açılış tarihi 7 Ekim 2008’dir. Kullanıma açıldıktan kısa bir süre sonra büyük müzik şirketleri ile anlaşma sağlayan Spotify, aynı yıl içinde 4.4 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı. Yapılan bu büyük zarardan sonra şirket Premium üyelik sistemini hayata geçirdi

| Spotify’ın Yatırımcı Ağı

Spotify, günümüzde çok fazla yatırımcısı ve hissedarının olmasından kaynaklı çok fazla ortağa sahiptir. Şirkette aktif olarak çalışan 1200 kişi vardır, çalışanların hepsinin şirkette payı vardır. Fakat şirketin en büyük hissedarı ve pay sahibi şüphesiz şirketin kurucusu olan Daniel Ek’dir.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

| Daniel Ek Kimdir?

Daniel Ek yine günümüzdeki büyük teknoloji şirketi sahipleri gibi bilgisayar ile çok erken yaşta tanıştı. Bilgisayarda sürekli kendini geliştirmeye çalışan Daniel, 1997 yılında henüz 14 yaşındayken ilk şirketini kurdu. 2008 yılında da ortağı Martin Lorentzon ile beraber Spotify’ı Kurdu. Lise eğitimini tamamlayan Daniel, İsveç’te Kraliyet Teknoloji Enstitüsüne kaydoldu fakat pek uzun sürmedi okulun daha 7. haftasındayken okulun kendisine uygun olmadığını düşündü ve okulu bıraktı. Henüz daha 23 yaşındayken Daniel artık bir milyoner olmuştu bile kendisi şuanda Spotify’da CEO Pozisyonunda şirkete vizyon ve stratejik rehberlik alanında projeler geliştiriyor bunun yanı sıra yönetim ekibi lideri olan Daniel, şirkette herkesin verimli ve özverili bir şekilde çalışması için uygun ortamı sağlamaya çalıştığı biliniyor.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap